رفتن به نوشته‌ها

تزریق انواع فیلر

علت بسیاری از علائم آشکار پیری را می توان به کاهش حجم پوست ارتباط داد؟ همگام با نازک شدن بافت های صورت، خطوط اطراف بینی، دهان و گونه ها برجسته شده و گونه ها اندکی توخالی نشان می دهند. فیلر های پوستی می توانند جایگزین حجم از دست رفته شده و به صاف شدن خطوط، حجم دهی به لب ها و بازگرداندن ظاهری جوان به فرد کمک کنند. در پایین این مطلب می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره درمان با فیلر ها را بدست آورید.

فیلر پوستی قابل تزریق چیست؟

فیلرهای پوستی موادی ژل مانند هستند که جهت جبران حجم از دست رفته، صاف کردن خطوط و چروک یا برجسته سازی اجزا صورت به زیر پوست تزریق می شوند. سالانه بیش از ۱ میلیون مرد و زن این درمان محبوب را برای جوانسازی صورت خود انتخاب می کنند. این درمان می تواند روشی مقرون به صرفه جهت داشتن ظاهری جوان تر بدون جراحی و بستری شدن باشد.

جوانسایز پوست با فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی چگونه می توانند ظاهر فرد را بهتر کنند؟

در حالی که فیلرهای پوستی گاها به فیلر های رفع چروک نیز شناخته می شوند اما می توانند عملکردی بسیار بیشتر از رفع چروک داشته باشند. فیلرهای پوست در رفع بسیاری از مشکلات رایج مفید هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. صاف کردن خطوط اطراف بینی و دهان: این موارد به خطوط ماریونت، لبخند یا پرانتزی نیز شناخته می شوند.
  2. افزایش و بازگردانی حجم از دست رفته گونه و شقیقه
  3. کاهش ظاهر خطوط عمودی لب ها
  4. برجسته سازی و حجم دهی به لب ها
  5. صاف کردن چین های اطراف چانه
  6. بهبود تقارن در اجزا صورت

فیلر ها از چه موادی ساخته شده اند؟

مجموعه متنوعی از فیلر های درمانی وجود دارد که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و جراحان زیبایی آن ها را به کار می گیرند. به طور کلی فیلر ها توسط مواد سازنده خود دسته بندی می شوند.

یک نکته ایمنی: همواره مطمئن شوید فیلر انتخابی شما به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده، نام تجاری معتبر داشته و تنها از طریق نسخه پزشکان معتبر قابل خریداری است. از جمله این پزشکان می توان به جراحان زیبایی معتبر اشاره کرد.

هیالورونیک اسید (HA)

هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست یافت می شود. این ماده به حفظ رطوبت و حجم لب ها کمک می کند. فیلرهای هیالورونیک اسید معمولا نرم و ژل مانند هستند. نتایج درمانی حاصل از این فیلر ها موقت بوده و ۶ تا ۱۲ ماه یا بیشتر ماندگاری دارند. در طول این مدت بدن به صورت طبیعی و تدریجی اجزای این ماده را جذب می کند. اغلب فیلر های هیالورونیک اسید به همراه دارویی به نام لیدوکایین تزریق می شوند تا ناراحتی در طول فرایند و پس از آن به حداقل برسد.

فیلر های هیالورونیک اسید که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده اند شامل موارد زیر می شوند:

محصولات ژوویدرم: ژوویدرم XC، ولوما، وولبلا، ولور

محصولات رستیلن: رستیلن، سیلک، لیفت، ریفاین و دیفاین

بلوترو بالانس

هایلورونیک اسید

کلسیم هیدروکسیل آپاتایت (CaHA)

کلسیم هیدروکسیل آپاتایت نیز یک ماده طبیعی دیگر است که عمدتا در استخوان ها یافت می شود. در فیلرهای حاوی این ماده، ذرات میکروسکوپی کلسیم در یک ژل روان شناور هستند. غلظت فیلر های CaHA بیشتر از فیلرهای هیالورونیک اسیدی بوده و معمولا ماندگاری بیشتری نیز دارند. مدت دوام نتایج درمانی این فیلر ها در اغلب بیماران تا ۱۲ ماه است. در تحقیقات بیان شده که کلسیم هیدروکسیل آپاتاتیت به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک کرده و معمولا برای رفع خطوط و چروک عمیق استفاده می شود. سازمان غذا و داروی آمریکا فیلر های CaHA از جمله رادیز را تایید کرده است.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات یک ماده صنعتی و ایمن برای بدن است که از اوایل قرن گذشته در پزشکی به کار گرفته شده است. فیلر های PMMA به صورت توپ های کوچک و همیشگی در زیر پوست باقی مانده و به صورت مداوم از آن حمایت می کنند. این فیلر ها حاوی کلاژن نیز هستند. کلاژن یک ماده طبیعی در پوست است که در ساختار و سفتی پوست نقش دارد. از جمله فیلر های PMMA که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده اند می توان به بلافیل اشاره کرد. این فیلر در گذشته تحت عنوان آرتفیل شناخته می شد.

انتخاب پزشک مناسب برای انجام درمان های فیلری

در هنگام انتخاب یک ارائه دهنده برای انجام درمان های تزریقی باید همانند انتخاب یک جراح دقت و موشکافی به خرج داد. با اینکه درمان با فیلر یک فرایند غیر جراحی است اما باز هم یک فرایند پزشکی به شمار آمده و نیازمند تبحر، دانش و مهارت تخصصی هستند تا از دستیابی به ایمنی و نتایج مطلوب اطمینان حاصل شود. ارائه دهنده این خدمات باید حس زیبا شناسی، مهارت، دقت و دانش بالایی از آناتومی صورت در این زمینه داشته باشد. قبل از انجام فرایند می توان عکس های قبل و بعد از فرایند بیماران قبلی را از ارائه دهنده درخواست کرد.

برای تزریق فیلرهای پوستی به چه دکتر یمراجعه کنیم

من به کدام فیلر پوستی احتیاج دارم؟

با وجود تعداد بی شمار فیلرهای پوست در بازار، انتخاب فیلر مناسب بدون راهنمایی یک جراح زیبایی دشوار خواهد بود. هر محصول منحصر به فرد بوده و به گونه ای طراحی شده که بافت، غلظت و عمق تزریق مشخصی داشته باشد. این گفته یعنی برخی فیلر ها برای برخی نواحی درمان نتایج بهتری ارائه خواهند داد. در حالیکه ارائه دهنده بهترین محصول را برای فرد تعیین خواهد کرد، تصویر زیر نشان خواهد داد که جراحان زیبایی معمولا در چه مواردی از چه فیلر هایی استفاده می کنند.

موارد قابل انتظار حین درمان با فیلرهای پوست

تزریق فیلرهای پوست فرایندی غیر جراحی بوده و معمولا در یک جلسه ملاقات با پزشک انجام می شود. اولین جلسه درمانی با یک مشاوره شروع شده و در آن جلسه فرد اهداف و نگرانی های خود را با پزشک در میان می گذارد.

مشاوره پیش از درمان با فیلرهای پوست

در حین جلسه مشاوره، جراح زیبایی ناحیه درمان را ارزیابی کرده و سابقه پزشکی فرد را بررسی می کند. در حالی که خطرات همراه با تزریق فیلر ها اندک هستند، اما باید قبل از انجام فرایند تمام سابقه پزشکی خود را با پزشک در میان گذاشت. برخی حساسیت ها، بیماری های پوستی و عصبی یا دارو ها می توانند ایمنی و کیفیت نتایج را دستخوش تغییر قرار دهند. برای مثال در صورت مصرف دارو های NSAID یا رقیق کننده های خون باید این موضوع را با جراح زیبایی خود در میان گذاشت. از جمله دارو های NSAID می توان به آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن اشاره کرد. دارو های رقیق کننده خون می توانند احتمال بروز کبودی را افزایش دهند.

تزریق فیلرهای پوستی برای جوانسازی

درمان با فیلر های پوست

قبل از انجام فرایند درمان، ناحیه مورد نظر تمیز شده و یک داروی بی حس کننده موضعی به آن محل اعمال می شود. بسیاری از فیلر ها خود حاوی داروی لیدوکایین (نوعی بی حس کننده موضعی) هستند. این دارو جهت کمک به حداقل رساندن درد در حین و پس از درمان در فیلر ها گنجانده می شود.

سپس، ارائه دهنده خدمات مقدار مشخصی فیلر را در زیر پوست تزریق می کند. بسته به محل درمان و نوع محصول، فرد قادر خواهد بود تا بلافاصله پس از تزریق فیلر نتایج آن را مشاهده کند. برخی بیماران اندکی کبودی و تورم را تجربه می کنند که این موارد موقت بوده و با گذشت چند روز پس از درمان برطرف می شوند.

افراد قادر خواهند بود تا بلافاصله پس از درمان به فعالیت های معمول خود بازگردند. با این حال، جراح از آن ها خواهد خواست تا یک روز را استراحت کرده و از ورزش کردن یا انجام فعالیت های شدید اجتناب کنند.

در صورت انجام تزریق چربی

پیوند چربی به صورت، یک فرایند جراحی است و از یک الگوی درمانی متفاوت پیروی می کند. معمولا پیوند چربی به صورت یک فرایند سرپایی بوده و در آن از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی به همراه آرام بخش استفاده می شود. بسته به مقدار چربی های خارج شده، بیماران تا دو هفته به استراحت نیاز خواهند داشت. جراح زیبایی موارد قابل انتظار جراحی و دوره بهبودی پس از آن را در جلسه مشاوره برای فرد بیان خواهد کرد.

طول عمر فیلر تزریقات پوستی

ماندگاری اثرات فیلر های پوستی به محصول، ناحیه درمان و فرد بستگی دارد. به طور کلی، هر چه محصول غلیظ تر بوده و عمیق تر تزریق شود، اثر آن طولانی تر است. با این حال، این گفته در تمامی مواقع صادق نیست. جراح زیبایی جهت حفظ نتایج درمان را تکرار کرده و مقدار یا روش های لازم جهت دستیابی به بهترین نتایج را تنظیم خواهد کرد.

فیلر های هیالورونیک اسید کمترین مدت ماندگاری را داشته و معمولا برای بیمارانی توصیه می شوند که برای اولین بار این درمان را انجام می دهند. نتایج حاصل از این فیلر ها معمولا ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. ماندگاری فیلر در لب ها اندکی کمتر از ماندگاری فیلر در چین های بین بینی و لب می باشد.

برخی فیلر های هیالورونیک اسید همانند ولوما جهت داشتن دوام بیشتر طراحی شده و معمولا کاربرد آن ها به نواحی خاصی همانند گونه ها محدود می شود. از آنجایی که فیلر های صنعتی کمتر جذب بدن می شوند، ماندگاری بیشتری دارند. این فیلر ها می توانند برای افراد مناسب نتایج عالی را به ارمغان آورند. به دلیل آنکه نتایج حاصل از این فیلر ها چندین سال دوام دارند، انتخاب یک ارائه دهنده یا پزشک با تجربه و ماهر ضروری می باشد.

با اینکه نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی هستند اما در برخی موارد چربی های تزریق شده تجزیه می شوند.ممکن است پزشک در ابتدا اندکی چربی بیشتر به ناحیه درمانی تزریق کند تا با از بین رفتن تدریجی مقداری از آن ناحیه درمان ظاهری طبیعی تر به خود گیرد.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده